Дәүләти-шәхси партнерлык: хакимият органнары һәм инвесторлар өчен семинар

2019 елның 30 мае, пәнҗешәмбе

ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы, республика районнары һәм шәһәрләренең Мөлкәт һәм җир мөнәсәбәтләре палаталары һәм идарәләре,  ТР Бәяләүчеләр союзы вәкилләре ТР Сәүдә-сәнәгать палатасы базасында ТР Инвестицияләр үсеше агентлыгы һәм Сбербанк оештырган "Тармаклы концессион карарлар үрнәгендә Дәүләти-шәхси партнерлык проектларына бюджеттан тыш чараларны җәлеп итү" темасына семинар-киңәшмәдә катнаштылар. Семинарны ТР Инвестицияләр үсеше агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина ачты. Чыгышында ул инвестицияләр җәлеп итүнең мөһим юнәлеше үсешендәге югары мөмкинлекләр булуга карамастан дәүләти-шәхси партнерлык проектларында артка калу белән бәйле борчылуны белдерде. Дәүләти-шәхси партнерлык үзәге җитәкчесе, Сбарбанк ГАҖ (Мәскәү шәһ.) Идарәчелеге әгъзасе Виктор Афонин дәүләти-шәхси партнерлык проектларында заемлы финанслау мөмкинлеген азсызыклады, Россия Федерациясендә Сбербанк тарафыннан тормышка ашырыла торган проектлар һәм дәүләти-шәхси партнерлык консорциумы катнашучыларының роле турында сөйләде.

Семинар-киңәшмә барышында дәүләти-шәхси партнерлык өлкәсендәге актуаль трендлар һәм иң яхшы практикалар,  концессион проектларны структураларга аеру буенча  рекомендацияләр,  концессия проектларын финанслау чыганакларын формалаштырганда дәүләт ярдәме мөмкинлекләре каралды. Дәүләти-шәхси партнерлык проектларын структураларга аеруның финанс аспектларында проектларны бәяләүнең алдан һәм йомгаклау нәтиҗәләренең мөһим булуы азсызыкланды.

Семинар Татарстан Республикасының муниципаль районнар һәм шәһәр округлары территориясендә дәүләти-шәхси партнерлык принципларын файдалану буенча төркемнәрдә проект эшен башкару белән төгәлләнде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: