Бәяләү мәсьәләләре турында Татарстан Республикасы муниципаль хезмәткәрләренең стажировкасы барышында фикер алыштылар

2019 елның 14 ноябре, пәнҗешәмбе

ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгында үткән стажировка барышында республиканың Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре палаталары җитәкчеләре һәм белгечләре бәяләү өлкәсендәге яңалыклар, ТР Бәяләүчеләр союзы белән хезмәттәшлек аспектлары, бәяләүчеләрнең типик хаталары белән таныштылар.  Әлеге мәгълүмат турында ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгының Бәяләү бүлеге белгече Зөлфия Камалова һәм ТР Бәяләүчеләр союзының башкарма директоры Олег Булгаков чыгыш ясадылар. Аннары берлекнең Эксперт-консультация советы эксперты Резидә Бетретдинова бәяләү турындагы хисапларны экспертиза буенча гамәли тәкъдимнәрнең эчтәлекле презентациясе белән чыгыш ясады. Системалы, структурлаштырылган мәгълүмат тыңлаучыларда зур кызыксыну уятты һәм практик мисаллар буенча җанлы фикер алышу булды.
Катнашучыларның уңай җавапларын һәм теләкләрен исәпкә алып, экспертиза буенча Методик тәкъдимнәр ТР Бәяләүчеләр союзының башкарма дирекциясе тарафыннан республиканың муниципаль милке белән идарә итү органнары җитәкчеләренә җибәрелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: