Татарстанда МСП субъектлары һәм үзмәшгуль гражданнар 36 буш милек объектын арендага ала ала

2024 елның 25 марты, дүшәмбе

Татарстан Республикасы территориясендә региональ һәм муниципаль дәрәҗәдә үзмәшгуль гражданнарга һәм кече һәм урта эшмәкәрлек субъектларына мөлкәти ярдәм алу мөмкинлеге бар.

Республикада кече һәм урта бизнеска, шулай ук үзмәшгуль гражданнарга бирү өчен 36 буш объект исәпләнә.

Дәүләт милке исемлегенә җир участоклары һәм күчемсез милек объектлары, шулай ук гаражлар керә.

Бүгенге көндә МСП субъектлары тарафыннан авыл хуҗалыгы продукциясен җитештерү, эшкәртү яки сату, халыкка коммуналь һәм көнкүреш хезмәтләре күрсәтү, социаль объектлар төзү һәм реконструкцияләү, азык-төлек һәм сәнәгать товарлары, дарулар һәм медицина әйберләре җитештерү өчен аренда хокукында Казанда, Азнакайда, Чистайда, Болгарда, Зәй шәһәрендә 40 күчемсез милек объекты файдаланыла, Бөгелмә һәм Әлмәт, Тукай районы Авлаш авылында. Агымдагы елда МСП субъектлары махсус сатуларда 9 күчемсез милек объектын арендага алган.

Милек ярдәме турында, шул исәптән аренда түләүенең ташламалы ставкалары буенча, эшмәкәрләр һәм үзмәшгуль гражданнар исемлек урнаштырылган Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгының рәсми сайтында мәгълүмат ала ала (https://mzio.tatarstan.ru/file/pub/pub_4021904.pdf). арендага бирелә торган күчемсез милек турында мәгълүматны QR-кодны сканерлап алырга мөмкин.

Шундый ук мәгълүмат Татарстан Республикасы муниципаль районнары һәм шәһәр округлары хакимиятләренең рәсми сайтларында бастырыла.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: