Татарстан һәм Ульяновск чик узу өчен бәхәсле участок буенча бердәм карарга килделәр

2020 елның 2 декабре, чәршәмбе

«Татарстан Республикасы пространство мәгълүматлары фонды» ДБУ геодезия һәм картография бүлеге башлыгы Андрей Логашин Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгы һәм Ульяновск өлкәсе вәкилләре белән берлектә чиктәш чик үтү урынына бардылар.

Катнашучылар Татарстан Республикасы Спас районы һәм Ульяновск өлкәсенең Иске Майн районы чиге буйлап 7 км тикшерде. Кайбер участокларда озак вакытлы ориентирлар табылган. Калган участоклар буенча ике субъектның урман планшетлары чагыштырылды. Андрей Логашин сүзләренә караганда, бу экспедиция Татарстан Республикасында чик турында булган башлангыч белешмәләрнең дөреслеген раслады.

Иң элек әлеге участокта чикләр 150 м. га кадәр җитә иде.

Чарада «Татарстан Республикасының пространство мәгълүматлары фонды» ДБУ, Татарстан Республикасы Урман хуҗалыгы министрлыгы, Ульяновск өлкәсенең табигать һәм цикллы Икътисад министрлыгы вәкилләре һәм Ульяновск өлкәсенең җир төзелеше белгечләре катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: