Азнакай муниципаль районы бурычларны киметү буенча башкарылган эш турында хисап тотты

2023 елның 20 гыйнвары, җомга

Бүген ТР Финанс министрлыгы тарафыннан үткәрелә торган бурычларны киметүгә һәм салымнар буенча җитешсезлекләргә бәйле чираттагы атналык киңәшмә узды. Очрашуда Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы, Татарстан Республикасы буенча Федераль салым хезмәте идарәсе, Татарстан Республикасы буенча суд приставлары федераль хезмәте идарәсе, Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре палаталары (идарәләре, комитеты) вәкилләре катнашты.

Республикасы буенча Федераль салым хезмәте идарәсе, Татарстан Республикасы буенча Федераль казначылык идарәсе бердәм коллегиясе беркетмәсе 04.05.2021 ПР-120 нигезендә башкарыла торган эш кысаларында салымнар буенча бурычларны һәм недоимканы киметү; мөлкәт һәм җир кишәрлекләрен арендалау түләүләре өчен бурычларны киметү буенча чаралар үткәрү кебек сораулар каралды.

Очрашу барышында Татарстан Республикасының Азнакай муниципаль районында бурычларны киметү буенча алып барыла торган эш турында хисап тыңланылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: