Фәнил Әһлиуллин Татарстан Республикасының Кайбыч муниципаль районында гражданнар җыеннарында катнашты

2023 елның 24 гыйнвары, сишәмбе

Кичә министр Фәнил Әһлиуллин һәм Кайбыч муниципаль районы башлыгы Альберт Рәхмәтуллин Надежда һәм Ульянково авыл җирлекләре гражданнары җыеннарында катнаштылар. Халык белән очрашуларда шулай ук башлык урынбасары Рәмис Хәялиев һәм социаль хезмәтләр җитәкчеләре катнашты.

Фәнил Әһлиуллин авыл халкын илдәге һәм дөньядагы иҗтимагый-сәяси вәзгыять белән таныштырды, Татарстан Республикасының узган елдагы казанышлары һәм Татарстан Республикасы Хөкүмәтенең социаль сәясәте турында мәгълүмат бирде. Министр җыелышта катнашучыларга үзара аңлашулары, ил һәм Татарстан җитәкчелегенең ярдәме, илебез файдасына киеренке хезмәтләре өчен рәхмәт белдерде. Министр гражданнарның сорауларына җавап бирде һәм аларның җирлекләрне үстерү мәсьәләләре буенча теләкләрен тыңлады.

Муниципаль район башлыгы Альберт Рәхмәтуллин муниципаль район территориясендә максатчан программаларны тормышка ашыру турында сөйләде.  2022 елда җирлекләр территориясендә башкарылган эшләр һәм 2023 елга бурычлар турындагы докладлар белән күрсәтелгән авыл җирлекләре башлыклары чыгыш ясады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: