Элемтә чараларын урнаштыру өчен түләүне исәпләү сораулары каралды

2019 елның 5 декабре, пәнҗешәмбе

Бүген ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгында министр Фәнил Әһлиуллин рәислегендә ТР  Татарстан Республикасы дәүләт идарәсен цифрлы нигездә үстерү, мәгълүмат технологияләре һәм элемтә министрлыгы , шулай ук «ТР Бәяләүчеләр союзы» КП вәкилләре катнашында «Дәүләт һәм муниципаль милек булган объектларда элемтә, элемтә һәм радиоэлектрон чаралар урнаштыру өчен түләүне исәпләү методикасын раслау турында» ТР Министрлар Кабинеты проектын карау буенча киңәшмә үтте.

Татарстан Республикасы дәүләт идарәсен цифрлы нигездә үстерү, мәгълүмат технологияләре һәм элемтә министрлыгының дәүләт һәм муниципаль милек объектларында кәрәзле элемтә җиһазларын урнаштыру өчен аренда түләвен исәпләгәндә бердәм якын килүне эшләү турында тәкъдиме каралды. Моннан тыш, Мәскәү һәм Мәскәү өлкәсенең база кәрәзле станцияләрен урнаштыру өчен биналар бирү тәҗрибәсе өйрәнелде. ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы тарафыннан тәкъдим ителгән методикага тәкъдимнәр бирелде. Киңәшмә барышында Татарстан Республикасы муниципаль берәмлекләрендә базарның әлеге сегментына өстәмә анализ үткәрү турында карар кабул ителде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: