Гомуми җыелышны каршылап: "ТР Бәяләүчеләр союзы" КП идарәсе органнары карарлары"

2020 елның 13 марты, җомга

"ТР Бәяләүчеләр союзы" КП идарәчелегенең чираттагы утырышында 2019 ел өчен еллык финанс хисабы һәм 2020 елга Партнерлыкның финанс планы проектлары каралды. Партнерлык президенты Андрей Лисичкин, планлаштырылган һөнәри рецензияләр һәм бәяләмәләр саны (70тән 110 га кадәр), торак базарының аналитик тикшеренүләре (45тән 68 гә кадәр) сизелерлек артачак, бәяләр мониторингы җыентыгының эчтәлеге актуальләшә һәм киңәйтеләчәк, дип ассызыклады. Бәяләүчеләрнең квалификациясен күтәрү һәм укуларын дәвам итү, цифрлы трансформация кысаларында эшчәнлек юнәлешләрен модернизацияләү планлаштырыла. Берлек әгъзаларына бюджет статьяларын 2020 елның 19 мартында узган гомуми еллык җыелышта расларга кирәк булачак. Аннары коммерцияле булмаган партнерлык идарәсенә кандидатлар исемлеге каралды. Берлекнең башкарма директоры Олег Булгаков Партнерлык Президенты постына кандидат турында мәгълүмат бирде. Идарә әгъзасы, җитәкчесе, иң зур төбәк берләшмәсе бәяләүчеләр, әлеге Берлегендә, Дмитрий Захматов планнары турында хәбәр итте, берләшмә юнәлешләрен консолидацияләү һәм бәяләү сыйфатын арттыруны   хуплады

ТР Бәяләүчеләр союзының күчемсез милек базары мониторингы буенча комитеты утырышында 01.03.2020 торышына күчемсез милек объектлары, җир кишәрлекләре һәм аренда ставкалары бәяләре мониторингы җыентыгы макеты формалаштырылды. Җыентыкта республиканың җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре Палаталары, экспертларның тәкъдимнәре, шулай ук ачык чыганакларны анализлау нәтиҗәләре буенча шактый үзгәрешләр кертелде.

ТР Бәяләүчеләр союзының Эксперт-консультацион советы утырышында эксперт Резидә Бетретдинова тарафыннан масштаблы республика проектларын тормышка ашыру максатыннан алына торган мөлкәтне бәяләү турындагы хисаплар буенча әзерләнгән һөнәри фикер проектлары каралды. Җир һәм милек мөнәсәбәтләре министры урынбасары Эдуард Дияров ассызыклаганча, мөлкәтнең бюджет акчаларыннан финанс тәэмин ителешенә адекват булуы коррупция куркынычларын юкка чыгара торган җентекле һөнәри тикшерү белән расланырга тиеш. Бу максат белән Союзның эксперт советына керүче төрле СРО бәйсез экспертлары җәлеп ителә.

Әңгәмәдә экспертлар һәм бәяләүчеләр белән беррәттән, КДАТУ төзелешендә икътисад һәм идарә итү институты директоры Рөстәм Сираҗетдинов, Казан шәһәренең Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре комитеты бүлеге башлыгы Альбина Сафина һәм ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгының Бәяләү бүлеге башлыгы Лариса Швецова катнаштылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: