Россия Федерациясе субъектларында инвестицион климат торышының Милли рейтингында Татарстан Республикасы позициясен арттыруга юнәлдерелгән чаралар буенча тәкъдимнәр эшләү мәсьәләсе буенча киңәшмә

2020 елның 24 июле, җомга

21.07.2020 Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры урынбасары Рөстәм Шәмеев видеоконференцэлемтә режимында 2019 ел нәтиҗәләре буенча Россия Федерациясе субъектларында инвестицион климат торышының Милли рейтингында (алга таба – Милли рейтинг) Татарстан Республикасы позициясен арттыруга юнәлдерелгән чаралар буенча тәкъдимнәр эшләү мәсьәләсе буенча киңәшмә үткәрде. Киңәшмәдә шулай ук Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы вәкилләре дә катнашты.

Киңәшмә барышында Г3: 3 күрсәткечен бәяләү критерийлары һәм әлеге күрсәткечне арттыру буенча тәкъдимнәр каралды.

Киңәшмә нәтиҗәләре буенча Г3. 3 күрсәткеченең иң яхшы нәтиҗәләрен күрсәткән башка төбәкләр тәҗрибәсен өйрәнү турында Карар кабул ителде, шулай ук «катнашу мөмкинлеге» һәм «процедураларны оештыру уңайлылыгы» критерийларын яхшырту буенча тәкъдимнәр кертелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: