ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгында ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы каршындагы коррупциягә каршы көрәш комиссиясе утырышы узды

2024 елның 29 марты, җомга

Бүген Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы каршындагы Иҗтимагый совет вәкиле, «Татарстан Республикасы Бәяләүчеләр союзы» Коммерциячел булмаган Партнерлыгының башкарма директоры Олег Булгаков катнашында коррупциягә каршы көрәш буенча Татарстан Республикасы Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры каршындагы Комиссиянең чираттагы утырышы узды.

Утырышны ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры урынбасары Алмаз Кыямов үткәрде.

Комиссиядә түбәндәге сораулар каралды:

1. 2015-2025 елларга Татарстан Республикасының коррупциягә каршы сәясәтен гамәлгә ашыру буенча Министрлык Программасының 2023 елда үтәлеше турында;
2. 2023 елда Министрлык ихтыяҗлары өчен товарлар китерүгә заказлар бирү, эшләр башкару (хезмәтләр күрсәтү) өлкәсендәге эшчәнлек һәм бюджет законнарын үтәү өлкәсендәге контроль турында;

3. «Дәүләт һәм муниципаль унитар предприятиеләр турында " 2002 елның 14 ноябрендәге 161-ФЗ номерлы Федераль закон нигезендә килештерелергә тиешле дәүләт унитар предприятиеләре өчен килешүләрне анализлау;

4. Министрлык үз функцияләрен гамәлгә ашырганда барлыкка килә торган коррупция куркынычларын бәяләү нәтиҗәләре һәм дәүләт хезмәте вазыйфалары исемлегенә төгәллек кертү турында;

5. Ведомство карамагындагы оешмалар җитәкчеләре һәм хезмәткәрләре тарафыннан мәнфәгатьләр конфликтын булдырмау һәм җайга салуга кагылышлы ведомство карамагындагы оешмалар уставлары һәм хезмәт килешүләре таләпләренең үтәлешен контрольдә тоту, аны булдырмау һәм/яки җайга салу буенча чаралар күрү, шул исәптән әлеге таләпләрне үтәмәү очрагында мәнфәгатьләр конфликтын булдырмау һәм җайга салу турында таләпләр таралган затларны җәлеп итү.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: