Зиратлар өчен җир кишәрлекләрен рәсмиләштерү дәвам итә

2020 елның 24 сентябре, пәнҗешәмбе

ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрының беренче урынбасары Артур Галиев видеоконференция режимында юридик затлар милкендә булган зиратларны җир кишәрлекләре белән тәэмин итү сораулары буенча киңәшмә үткәрде.

Татарстан Республикасында барлыгы 3 677 зират исәпләнә, шуларның 119ы – хосусый милектә булган һәм 25 Район территориясендә юридик затлар милкендә булган участокларда, шул исәптән 57 участок – 19 районда юридик затлар милкендә, бу аларны рәсмиләштерүгә каршы килә.

Муниципаль районнар җир кишәрлекләре милекчеләре белән берлектә җир кишәрлекләре формалаштыру һәм муниципаль милеккә иганә итү буенча эш алып баралар.

Киңәшмәдә участокларны формалаштырганда барлыкка килә торган проблемалы мәсьәләләр, шулай ук милекчеләрдән һәм залог бирүчеләрдән ызанлауга ризалык алу белән бәйле мәсьәләләр буенча фикер алыштылар.

Зиратлар өчен җир участокларын рәсмиләштерү дәвам итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: