гыйнвар, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Хәзерге вакытта Министрлык тарафыннан зиратлар өчен җир кишәрлекләрен рәсмиләштерү эше дәвам итә.

Татарстан Республикасында 20.01.20021 елга 3 686 зират исәпләнә, алар 4 244 җир кишәрлегендә урнашкан. Шуларның 94е юридик һәм физик, шул исәптән пай җирләрендә, 27 район территориясендә урнашкан, шуларның 32се – юридик затлар милкендә, бу аларны рәсмиләштерүгә каршы килә.

Кичә министр Фәнил Әһлиуллин рәислегендә видеоконференция режимында юридик һәм физик затлар милкендә булган, шул исәптән пай җирләрендә урнашкан җир кишәрлекләре каралды.Шулай итеп:

1. 35 җир кишәрлеге юридик затлар милкендә;;

2. 23 җир кишәрлеге - физик затлар милкендә;

3. 36 җир кишәрлеге пай җирләрендә урнашкан.

сентябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрының беренче урынбасары Артур Галиев видеоконференция режимында юридик затлар милкендә булган зиратларны җир кишәрлекләре белән тәэмин итү сораулары буенча киңәшмә үткәрде.

сентябрь, 2020 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасында барлыгы 3 677 зират исәпләнә, шуларның 119ы – хосусый милектә булган һәм 25 Район территориясендә юридик затлар милкендә, шул исәптән 60ы – юридик затлар милкендә, 19ы-юридик затлар милкендә, бу аларны рәсмиләштерүгә каршы килә.

июль, 2020 ел
сишәмбе

ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министры Фәнил Әһлиуллин видеоконференция режимында «Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре Советы» Ассоциациясе катнашында зиратлар өчен җир кишәрлекләрен рәсмиләштерү сораулары буенча киңәшмә үткәрде.

Тэги: Зиратлар астындагы җир кишәрлекләрен рәсмиләштерү

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: