Татарстан Республикасының Бәяләүчеләр союзы: унъеллык йомгаклары, үсеш перспективалары

2022 елның 10 августы, чәршәмбе

Министрлыкның актлар залында "Татарстан Республикасының Бәяләүчеләр союзы"Коммерциясез Партнерлыгы оешуга 10 ел тулу уңаеннан чараның пленар утырышы булды.

Кереш сүзендә министр урынбасары Эдик Дияров билгеләп үтте:

"Министрлыкның эшчәнлеге бәяләү белән тыгыз бәйләнгән, нәкъ менә биредә аның киләчәк үсеше өчен әһәмиятле стартаплар формалаштырылган.    Бүген без бәяләү җәмгыяте белән конструктив диалог төзедек, аның эксперт фикере көндәлек икътисадый эшчәнлектә дә, әһәмиятле милли проектларны тормышка ашыруда да исәпкә алына.

Уртак, катлаулы, ләкин кирәкле эш-бәяләү сыйфатын күтәрү. Бу аеруча дәүләт өчен Аерым төрдәге заказчы буларак мөһим – дәүләт һәм муниципаль милек белән идарә итүдән кергән табыштан тыш, без, кагыйдә буларак, аны хуҗалык әйләнешенә җәлеп итүнең социаль максатларын гамәлгә ашырабыз. Министр урынбасары Федераль һәм региональ дәрәҗәдәге катнашучыларга рәхмәт белдерде, Татарстан Республикасының Бәяләүчеләр союзына алга таба үсеш теләде".

"ТР Бәяләүчеләр союзы" Коммерциясез партнерлыгы президенты, бәяләү эшчәнлеге буенча совет әгъзасы Андрей Лисичкин үз чыгышында партнерлык эшчәнлегендәге мөһим мизгелләр турында сөйләде, бәяләү берләшмәсе һәм хакимият органнары вәкилләренә, федераль оешма җитәкчеләренең юбилейларына килгән партнерлык рәистәшләре Светлана Табаковка һәм Юрий Школьниковка рәхмәт белдерде. Ул ТР Президенты Рөстәм Нургали улы Миңнехановның бәяләүчеләр һәм дәүләтнең үзара хезмәттәшлегенең яңа механизмын формалаштыруда мөһим рольгә аерым тукталды.

Утырышта шулай ук Россия бәяләүчеләр СРОСЫ җитәкчеләре Юрий Козырь, Светлана Табакова, Юрий укучылар, Сергей Заякин, Министрлыкның Иҗтимагый советы рәисе, Партнерлык Идарәсе әгъзасы, аны төзүнең чишмә башында элеккеге Фәрит Мусин, профессор, Томск дәүләт университеты кафедрасы мөдире Дмитрий Хлопцов һәм башка катнашучылар чыгыш ясады.

Бүләкләү тантанасы барышында берлек әгъза-оешмалары хезмәткәрләренә ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы, ТР Икътисад министрлыгы, Росреестрның ТР буенча идарәсе, "ТР Муниципаль берәмлекләр советы"ассоциациясенең ведомство бүләкләре тапшырылды. Шулай ук Берлек оешмалары хезмәткәрләре ТР Транспорт министрлыгы, ТР сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, ТР Төзелеш министрлыгы, Балтач, Буа, Алабуга, Зәй, Югары Ослан, Нурлат, Саба муниципаль районнары, Яр Чаллы шәһәре администрацияләре бүләкләре алдылар.

Тулырак ТР Бәяләүчеләр сайтында.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: